Komitet pravnika za ljudska prava – YUCOM saopštio je da je primio informaciju da je više lica privedenih nakon subotnjeg protesta na Slaviji danas izvedeno pred tužioca, te da „zbog ozbiljnih povreda nisu bili u stanju da iznesu odbranu“
U saopštenju piše da je „postupajuće tužilaštvo obezbedilo upućivanje privedenih u zdravstvene centre“, te se dodaje da se radi o osobama kojima je bilo određeno zadržavanje do 48 sati.
Pozvali su javne tužioce „da se za privedene obezbede i pregledi od specijalista sudske medicine sa Instituta za sudsku medicinu“.
„U slučajevima kada postoji osnovana sumnja da su policijski službenici povredili zabranu torture i nečovečnog postupanja, tužilaštvo ima ključnu i nezamenjivu ulogu u pokretanju efikasnih i nezavisnih istraga“, dodaje se.


