Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ponovni napadi na civilno društvo kontradiktorni su evropskom putu Srbije

Nacionalni konvent o Evropskoj uniji (NKEU) osuđuje objavljivanje tekstova režimskih tabloida koji na neistinit i zlonameran način dovode u vezu Inicijativu mladih za ljudska prava, članicu NKEU, sa skrnavljenjem spomenika znamenitim istorijskim ličnostima u Beogradu. Oni su deo šire kampanje diskreditacije civilnog društva u Srbiji koja je kulminirala u poslednjih godinu dana.

Brojne organizacije civilnog društva u Srbiji izložene su sličnim napadima, što jasno pokazuje nedostatak političke volje da Srbija napreduje na putu ka članstvu u Evropskoj uniji, koji jasno prepoznaje ulogu i značaj slobodnog delovanja civilnog društva.

Podsećamo da je uloga civilnog društva da bude legitimni korektiv vlasti i konstruktivni partner u reformskim društvenim procesima, ali se ona može ostvarivati samo ako postoje uslovi za njegov slobodan i nesmetan rad. Stoga, još jednom, pozivamo sve nadležne državne organe da obezbede punu zaštitu i slobodu delovanja civilnog društva.

Preuzmite Saopštenje

Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM)
Kneza Miloša 4, 11000 Beograd, Srbija
Tel:(+ 381 11) 33-444-25; 33-44-235
office@yucom.org.rs

Copyright © YUCOM 1997 – 2026
Skip to content