Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trajanje projekta: 2018 – 2019. godine
Donator: Evropska unija i Ambasada Kraljevine Norveške
Vrednost projekta:  21.124,51 EUR

O projektu: Glavni cilj projekta je da promoviše i informiše o prednostima i rezultatima tehničkog dijaloga o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine pod Evropska unijaširoj javnosti, fokusirajući se na brojne komunikacione i informativne aktivnosti, saradnju od jedne do druge, istraživanje i lokalni angažman. Grupa za podršku Dijalogu Beograda i Prištine je konzorcijum tink tenkova i organizacija civilnog društva koji veruju u proces normalizacije odnosa između Srbije i Kosova. Motivacija za osnivanje ovakve Grupe dolazi iz želje da se individualni i zajednički napori sinergizuju kako bi se omogućili inovativni pristupi za održavanje dijaloga i transformaciju narativa u javnosti. Konzorcijum Grupe sastavljen je od osam organizacija civilnog društva: Grupa za istraživanje politika Balkana (BPRG)Demokratija za razvoj (D4D)Kosovski centar za studije bezbednosti (KCSS) i NVO AKTIV i Beogradski fond za političku izuzetnost (BFPE), Evropski pokret u Srbiji (EMinS), Beogradski centar za bezbednosnu politiku (BCBP)Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM). Partneri konzorcijuma su takođe članovi Foruma civilnog društva proizašlog iz Berlinskog procesa, koji se zalaže za brza i održiva rešenja za bilateralne sporove. Aktivnosti:

  • Opšti/politički članci u različitim medijima, iz različitih perspektiva.
  • TV emisije i zajednički medijski intervjui za promociju i komuniciranje Dijaloga.
  • Veb stranica i društveni mediji – razvoj veb stranice konzorcijuma i društvenih mreža, uključujući i Tviter i Fejsbuk stranicu za promociju aktivnosti konzorcijuma i komuniciranje o napretku dijaloga.
  • Opsežni istraživački projekat baziran na perspektivama sa Kosova* (albanskim i srpskim) i Srbije o tome kako je napredak Dijaloga uticao na promene. Tri sveobuhvatna, pojedinačna istraživanja će biti zajednički objavljena.
  • Konferencije za prezentaciju rezultata istraživanja.
  • Vršnjačka posjeta mladih, medija, civilnog društva, proizvođača mišljenja, zainteresovanih strana institucija i partnera na Kosovu.
  • Partneri na Kosovu biraju i šalju učesnike na tri partnerska organizovana aktivnosti, kako bi osigurali dalje izlaganje srodnim temama za dijalog i ojačali veze konzorcija.
  • Radionice vođene u različitim gradovima u Srbiji i na Kosovu*, sa ciljem da informišu i angažuju zajednice u debati o Dijalogu. Radionice će istražiti stanje na terenu i koristiti ove informacije za druge aktivnosti.
  • Lokalni okrugli stolovi: 4 na Kosovu (Gnjilane, Peć, Đakovica, Kosovska Mitrovica) i 2 u Srbiji (Novi Pazar, Kraljevo) – mogućnost razgovora i promocije dijaloga na lokalnom nivou.
  • Seminar o vladavini prava i sigurnosti – osmišljen da ohrabri novinare da pravilno izveštavaju o različitim aspektima dijaloga.
  • Sastanci Foruma konzorcijuma – uspostavljanje i razvoj konzorcijuma, raspored planiranja aktivnosti, raspravljanje o svim aktivnostima, treninzi.

Više o projektu: http://k-s-pag.org/about-us

Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM)
Kneza Miloša 4, 11000 Beograd, Srbija
Tel:(+ 381 11) 33-444-25; 33-44-235
office@yucom.org.rs

Copyright © YUCOM 1997 – 2025